ΧΡΗΣΙΜΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΤΟΥ ΑΠΘ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ PDF Εκτύπωση
Δευτέρα, 29 Αύγουστος 2011 12:39

Όλοι οι φοιτητές του ΑΠΘ έχουν τη δυνατότητα να ζητήσουν τη συνδρομή, για συγκεκριμένο κάθε φορά λόγο, ειδικών Υπηρεσιών του Πανεπιστημίου προκειμένου να τους συνδράμουν σε προβλήματα που αντιμετωπίζουν κατά τη διάρκεια των σπουδών τους ή ακόμη και να γίνουν οι ίδιοι εθελοντές προσφέροντας τις υπηρεσίες τους σε συναδέλφους / συμφοιτητές τους που τις έχουν ανάγκη.

Παρατηρητήριο Φοιτητών Ευαίσθητων Κοινωνικών Ομάδων
ΕΠΟΠΤΕΙΑ ΑΝΑΠΛ. ΠΡΥΤΑΝΗ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΩΝ & ΦΟΙΤΗΤΙΚΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ, ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΑΡΙΑΔΝΗ ΣΤΟΓΙΑΝΝΙΔΟΥ, Τηλ. 996709

Επώνυμο Όνομα Τμήμα Βαθμίδα Επικοινωνία
Τσιτσώνη Θέκλα Δασολογίας και Φυσικού Περιβάλλοντος Καθηγήτρια Πρόεδρος, τηλ. 998904, Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.
Αγγελής Ελευθέριος Πληροφορικής Αναπλ. Καθηγητής
Αρχιμανδρίτου Μαρία Νομικής Επίκ. Καθηγήτρια
Γεωργάκα Ευγενία Ψυχολογίας Επίκ. Καθηγήτρια
Ιωσηφίδου Ελένη Κτηνιατρικής Αναπλ. Καθηγήτρια
Παρταλίδου Μαρία Γεωπονίας Λέκτορας
Σταυρακάκη Σταυρούλα Ιταλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Επίκ. Καθηγήτρια
Τσανταρλιώτου Μαρία Κτηνιατρικής Αναπλ. Καθηγήτρια
Χατζηνικολάου Φώτιος Ιατρικής Επίκ. Καθηγητής
Χοντολίδου Ελένη Φιλοσοφίας και Παιδαγωγικής Αναπλ. Καθηγήτρια

Επιτροπή Κοινωνικής Πολιτικής & Υγείας
ΕΠΟΠΤΕΙΑ ΑΝΑΠΛ. ΠΡΥΤΑΝΗ ΑΝΘΡΩΠΙΝΩΝ ΠΟΡΩΝ, ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΥ-ΠΑΤΑΚΑ, Τηλ. 996713, 996708

Επώνυμο Όνομα Τμήμα Βαθμίδα Επικοινωνία
Αγοραστός Θεόδωρος Ιατρικής Καθηγητής Πρόεδρος, τηλ. 991517, Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.
Ανδρεάδης Δημήτριος Οδοντιατρικής Λέκτορας
Δεληγιάννης Αστέριος Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού Καθηγητής
Διαμαντή Ελισάβετ Ιατρικής Αναπλ. Καθηγήτρια
Καπουκρανίδου Δωροθέα Ιατρικής Επίκ. Καθηγήτρια
Μωραΐτου Δέσποινα Ψυχολογίας Λέκτορας
Νάτσης Κωνσταντίνος Ιατρικής Καθηγητής
Στεργίου Άγγελος Νομικής Καθηγητής
Τορτοπίδης Δημήτριος Οδοντιατρικής Επίκ. Καθηγητής
Ωρολογάς Αναστάσιος Ιατρικής Καθηγητής

Επιτροπή Ψυχολογικής Υποστήριξης

Επώνυμο Όνομα Τμήμα Βαθμίδα Επικοινωνία
Ρούσση Παγώνα Ψυχολογίας Αναπλ. Καθηγήτρια Πρόεδρος, τηλ. 999360, Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.
Αυδή Ευρυνόμη Ψυχολογίας Επίκ. Καθηγήτρια
Ιακωβίδου-Κρίτση Ζαφειρούλα Ιατρικής Καθηγήτρια
Ιωσηφίδου Ελένη Κτηνιατρικής Αναπλ. Καθηγήτρια
Παναγοπούλου Εύχαρις Ιατρικής Επίκ. Καθηγήτρια
Παπαζήσης Γεώργιος Ιατρικής Επίκ. Καθηγητής
Ράντζου Μαρία Θεολογίας Λέκτορας
Τραχανά Μαρία Ιατρικής Επίκ. Καθηγήτρια
Χατζηδημητρίου Δημήτριος Ιατρικής Λέκτορας

Επιτροπή για θέματα Φύλου και Ισότητας

Επώνυμο Όνομα Τμήμα Βαθμίδα Επικοινωνία
Κογκίδου Δήμητρα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Καθηγήτρια Πρόεδρος, τηλ. 991232, Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.
Ανδρεοπούλου Ζαχαρούλα Δασολογίας και Φυσικού Περιβάλλοντος Επίκ. Καθηγήτρια
Δεληγιάννη-Κουιμτζή Βασιλική Ψυχολογίας Καθηγήτρια
Δουλκέρη Αναστασία Δημοσιογραφίας και Μέσων Μαζικής Επικοινωνίας Καθηγήτρια
Εμποριάδου-Πετικοπούλου Μαρία Ιατρικής Καθηγήτρια
Κακλαμανίδου Δέσποινα Κινηματογράφου Λέκτορας
Κίτση Αικατερίνη Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Αναπλ. Καθηγήτρια
Κουϊδή Ευαγγελία Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού Καθηγήτρια
Μικέ Μαρία Φιλολογίας Καθηγήτρια
Παπαδοπούλου Σοφία Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού Επίκ. Καθηγήτρια
Τσιγκοτζίδου Αναστασία Κτηνιατρικής Επίκ. Καθηγήτρια

Επιτροπή Εθελοντισμού

Επώνυμο Όνομα Τμήμα Βαθμίδα Επικοινωνία
Αντωνόπουλος Χρήστος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Καθηγητής Πρόεδρος, τηλ. 996344, Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.
Αγγελόπουλος Γεώργιος Ιστορίας και Αρχαιολογίας Επίκ. Καθηγητής
Αραμπατζή Φωτεινή Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού (Σέρρες) Επίκ. Καθηγήτρια
Εξηντάρη Μαρία Ιατρικής Αναπλ. Καθηγήτρια
Κασάπη Ελένη Ιταλικής Γλώσσας & Φιλολογίας Καθηγήτρια
Λιόλιος Αναστάσιος Φυσικής Αναπλ. Καθηγητής
Μακάριος Τριαντάφυλλος Πολιτικών Μηχανικών Λέκτορας
Παναγοπούλου-Καπλάνη Αθανασία Φαρμακευτικής Λέκτορας
Παπαδόπουλος Γεώργιος Κτηνιατρικής Λέκτορας
Παρταλίδου Μαρία Γεωπονίας Λέκτορας
Παυλάτου - Βε Αθηνά Γεωπονίας Αναπλ. Καθηγήτρια
Σούμπαση-Γρίβα Βασιλική Ιατρικής Καθηγήτρια

Επιτροπή Βιώσιμης Κινητικότητας και Προσβασιμότητας
ΕΠΟΠΤΕΙΑ ΑΝΑΠΛ. ΠΡΥΤΑΝΗ ΠΡΟΓΡΑΜ/ΣΜΟΥ & ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ, ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΛΑΒΑΝΙΔΟΥ, Τηλ. 996848

Επώνυμο Όνομα Τμήμα Βαθμίδα Επικοινωνία
Νανιόπουλος Αριστοτέλης Πολιτικών Μηχανικών Καθηγητής Πρόεδρος, τηλ. 995765, Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.
Ευαγγελινού Χριστίνα Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού (Σέρρες) Καθηγήτρια
Καρατάσιου Μαρία Δασολογίας και Φυσικού Περιβάλλοντος Επίκ. Καθηγήτρια
Λέντζης Δημοσθένης Νομικής Λέκτορας
Παπαγιαννάκης Απόστολος Μηχανικών Χωροταξίας και Ανάπτυξης Επίκ. Καθηγητής